baner kojce










wielkosc budy dla psa

Jaki wybrać kojec dla psa



solidny kojec dla psa

Kojec dla psa. Co trzeba wiedzieć przy kupnie kojca dla psa. Ciekawe rozwiązania i porady. Zakaz trzymania psa na łańcuchu.


          Już wkrótce powinna zostać podpisana ustawa o karze za trzymanie psa na łańcuchu. Naszym zdaniem to duże znęcanie się nad zwierzęciem. Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. może przestać istnieć i zmieni ją nowelizacja która będzie zakazywała trzymania psa na łańcuchu.
      Co zrobić z psem którego nie możemy trzymać w domu. Jakie warunki mu zapewnić zgodnie z prawem a także aby psu było wygodnie i ciepło.
         Najlepszym rozwiązaniem jest kojec dla psa wraz z budą. Aby dobrać odpowiedni kojec musimy na pewno sprawdzić ile mamy miejsca do dyspozycji. Wiadomo, że im większy kojec tym lepiej dla psa. Ale co zrobić jak nie mamy za dużo miejsca. Dobrym rozwiązaniem jest kojec 2x2m lub 2x3m wraz z buda która jest umieszczona na zewnątrz kojca. Pozwala to zwiększyć wybieg dla psa, zwłaszcza gdy pies jest duży. Mały pies z mniejsza budą możemy spokojnie umieścić wewnątrz kojca. Na podłoże kojca najlepszym rozwiązaniem jest drewniana podłoga z odstępami między deskami ok. 3mm. Dzięki tym przerwom gdy pies się załatwi spłynie to pod koje. Oczywiście dobrze jak podłoga stoi na większym lub mniejszym podeście czyli na przykład na bloczkach od fundamentów lub pojedynczej kostce brukowej. Izoluje to deskę od ziemi a jednocześnie pozwoli nam pod ciśnieniem wody wymyć spód kojca.
         Kojce są różne, zrobione całkowicie z drzewa, spawane ze stali a nawet robione z wyginanej blachy w profil. Najtrwalszym i najlepszym jest na pewno kojec wykonany ze stali z profilów zamkniętych i rurek jako szczeble. Rurki są najlepszym rozwiązaniem bo psy często wtykają pysk miedzy szczeble a rurka nie powoduje okaleczania. Taki pospawany kojec na pewno jest ciężki i solidny i najlepiej jak dach kojca jest pokryty blachą trapezową. Sprawdzi się dobrze dla agresywnych psów jak i tych łagodnych. Kojec drewniany na pewno będzie wymagał więcej pracy przy odświeżaniu desek i impregnowania co 2 lata. Kojec wykonany z profili wygiętych z blachy to najgorsze rozwiązanie. Kojce takie są lekkie, mało stabilne gdyż większość elementów łączona jest na nity. Blacha często ocynkowana o grubości 0,5mm wyginana jest w profil kwadratowy i na szczebelki w profil trójkątny. Często sprzedawcy reklamują się, że jest to kojec wykonany w profilów i ocynkowany. Taki kojec 2x3m spokojnie kupimy za ok. tysiąc złotych. Kojec z prawdziwych stalowych profilów i rurek pospawany i ocynkowany to koszt ok. 3500zł. wiec różnice jakości widać po cenie. kojec stalowy nie ocynkowany tylko malowany farba olejna to koszt ok. 2500zł. Dobrym rozwiązaniem jest miska obrotowa w kojcu. Nie każdy pies pozwoli obcej osobie wejść do kojca i dolać wody czy podać jedzenie. Dobrze jest również łączyć kojec stalowy z deską, np. zabudować dwie ściany deska całkowicie lub do połowy. Dzięki temu psu nie będzie tak wiało i zawiewało deszczu do kojca.

Zobacz solidne profesjonalne kojce dla psów.
>>Zobacz kojce<<

poradnik o psach

promocje

nowosci

strona responsywna logo polski produkt polskie drewno
Copyright 2016 © by pracowniadrewnostyl.pl   Desing by Sobza.