baner kojce


wielkosc budy dla psa


>>ZOBACZ GALERIĘ OCIEPLANYCH BUD DLA PSÓW<<

Buda dla psa ocieplana

ocieplana buda dla psaIdzie zima, wiec pora zadbać o swojego pupila. Najważniejszą rzeczą którą powinniśmy zrobić jest zakup budy dla psa. Ale to nie takie proste jak się by nam wydawało. Ogłoszenia o sprzedaży budy dla psów można znaleźć wszędzie ale czy te budy spełniają nasze i psie oczekiwania?. Na co zwracać uwagę przy zakupie budy? Jak dobrać odpowiednią budę dla swojego pieska?
    Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule. Najpierw należy zacząć od doboru budy, czyli wielkość, czy buda będzie stała w kojcu czy na zewnątrz i czy ma mieć otwierany dach. Co do wielkości to producenci podają wielkość legowiska bud, trzeba zmierzyć wielkość psa w kłębie i dobrać je do wymiarów legowiska i wysokości budy. Trzeba pamiętać że lepiej kupić troszkę większą budę gdyż podczas zimy można do budy włożyć sianko aby pies mógł utrzymywać w budzie ciepło. Jeśli mamy kojec to możemy kupić budę dla psa z krótszym dachem a jeśli buda będzie stała na dworzu to lepiej żeby daszek budy był dłuższy aby woda nie zaciekała do wnętrza budy. Co do otwieranego dachu to już raczej wymysł samego posiadacza psa, swobodnie można uprzątnąć budę przez otwór wejściowy. Chyba, że ktoś ma psią hodowlę i często ma szczenięta wtedy otwierany dach ma znaczenie. W innym przypadku osłabia to konstrukcje budy i jakieś niedociągłości mogą powodować szczeliny w łączeniach i dostawanie się wiatru do wnętrza budy. Na temat bud do samodzielnego montażu nie będę się długo rozpisywał moim zdaniem buda musi być stabilna, skręcona w całość i tak dostarczona do klienta. Ważne aby buda dla psa była ocieplona. Nie ma co przesadzać z grubością ścian ale dobrze jak styropian ma grubość od 2 do 5 cm. Oczywiście uzależnione jest to od rasy psa, wielkości i gęstości sierści. Trzeba również zwrócić uwagę aby buda nie dotykała spodem bezpośrednio do podłoża. Najlepiej jak nóżki budy mają wysokość od 6-10cm. Bardzo przydatnym przy utrzymaniu ciepła w budzie i zapobieganiu dostawania się wiatru, deszczu czy śniegu jest kurtyna na wejście. Zakłada się ją w okresie jesienno zimowym. Pozwala to utrzymać ciepło w budzie. Do tego przezroczysta struktura kurtyny przepuszcza światło i pozwala psu obserwować z wnętrza budy.
    Także jak widać kupno dobrej budy nie jest takie proste. Nie wolno łudzić sie faktem, że dobra budę kupi się za wiele mniejsze pieniądze niż chcą inni producenci. Gdzieś musi być haczyk. Dobrej jakości materiały i czasy wykonania kosztują. Do tego osoby które robią budy prywatnie raczej nie mają zbyt dużej wiedzy o budowie takiej budy i mogą być niedopracowane. Najlepiej kupić budy od producentów z doświadczeniem którzy projekt swoje budy dla psów dopracowywali przez jakiś czas. Nasze budy robimy od kilku lat i wiele się zmieniło do chwili obecnej. Dobraliśmy odpowiednią wilgotność desek, stworzyliśmy dobry projekt i sposób budowy budy. Czas na dopracowanie był potrzebny. Teraz buda dla psa ocieplana jest naszym flagowym przedmiotem sprzedaży. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

buda dla psa ocieplana styropianem
buda dla psa ocieplana z kurtyna na wejscie
>>ZOBACZ GALERIĘ OCIEPLANYCH BUD DLA PSÓW<<

promocje

nowosci

kurtyna online

strona responsywna logo polski produkt polskie drewno
Copyright 2016 © by pracowniadrewnostyl.pl   Desing by Sobza.